Zurna Sohbet

Chat, Türkçesiyle “Dostça” mazmunına gelmektedir. İnternetin bilgiye erişim konusunda sergilediği performanstan sonrasında internetin yalnızca fen aktarımı derunin bileğil, aynı zamanda düğün derunin bile kullanılabileceği bile düşünüldü. Bunun sonucunda da internet üzerinden insanoğluın bir eğreti ad kullanarak (nickname) söyleşi edip eğlenebileceği hem internet siteleri hem bile çeşitli programlar meydana getirildi. Chat, internet üzerinde hiç teşhismadığınız ölçüsüz biriyle yapılabildiği gibi ayrıca teşhisdığınız kişilerle bile özel programlar yahut web siteleri vasıtasıyla yapılabilir.

Chat Siteleri
Chat siteleri teşhisdığınız yahut teşhismadığınız kişilerle internet üzerinden tanıdıkma ve söyleşi etme için kurulmuş internet siteleridir. Bu internet siteleri umumiyetle programlama dilleri kullanılarak yahut anık scriptlerden yararlanılarak meydana getirilir. Temelı chat sitelerine giriş hareket etmek derunin yalnızca nickname (eğreti insan) cızıktırmak ehliyetli olurken bazenlarındaysa sohbete esaslamadan önce behemehâl üye olması gerekliliği bulunabilir. Bir zamanlar bütün internet kullanıcıları ortada popüler olan Mynet ve ZurnaNet gibi siteler chat sitelerine esaslıca örnek olarak verilebilir.

Chat Programları
Chat programları karşınızdaki internet kullanıcılarıyla yetişek antrakt nedeniyleünü kullanarak yalnızca yazgılı, yazgılı ve tayflü, sesli ve tayflü gibi tercihe demetlı olarak söyleşi etmenize yardımcı olan mukayyetmlardır. Chat programlarının şimdiye denli kullanılmış en popüler olanı kısaltarak süre önce Windows tarafından sonlandırılan MSN Messenger adlı entelekt mesajlaşma mukayyetmıdır. Bir öteki popüler chat yetişek olan ve internetin söylence mukayyetmlarından akseptans edilen Mirc ise hala kullanılmaktadır.

zurna sohbet
zurna sohbet

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir