Satürn Gerilemesi Ne Anlama Gelir?

Astroloji, kuzey haritası üzerinde gök cisimlerini inceleyerek, insanoğluın kişiliklerini, yaşamlarını, sorunlarını, eforlü ve algın yanlarını analiz etme bilimidir. Bu analizler burç yorumları olarak adlandırılır. Astrologlar, doğduğumuz hatıran, gökyüzü hareketleriyle olan kontaksının sundurmaımız üzerinde etkileri olduğuna itikatırlar.

Astrolojide kullanılan üs ögeler mevlit haritası, gezegenler, burçlar, evler ve açılar olarak nüshalabilir. Veladet haritası, doğduğumuz hatıran gökyüzü hareketlerine bakarak oluşturulan bir haritadır. Gezegenlerin hareketleri, burçlarda yerleşimleri, evlerdeki yerleşimleri ve açıları, mevlit haritasındaki kişinin kişiliği, sundurmaı, sorunları, eforlü ve algın yönleri için vukuf verir.

Gezegen Mazmunı Etkileri
Merkür Zeka, komünikasyon, yolculuk, iş sundurmaı Merkür tesiri altında olan eşhas, anlama ve hızlı düşünen, komünikasyon becerileri eforlü ve iş sundurmaında başarılı olma eğilimindedirler.
Venus Aşk, güzellik, konuşma, nakit Venus tesiri altında olan eşhas, aşka, güzelliklere, sanata ve paraya önem verirler.
Merih Enerji, atılganlık, saldırganlık Merih tesiri altında olan eşhas, enerjik, çatal yürekli ve agresif olabilirler.

Burçlar, astrolojide kullanılan önemli bir öğedir. Burçlar, kuzey haritasında gezegenlerin yerleştiği alanları belirler ve kişinin karakteristik özelliklerini yansıtır. Ateş burçları Koç, Aslan ve Yay; tarla burçları Sevir, Başak ve Oğlak; gökyüzü burçları İkizler, Terazi ve Kova ve kez burçları Yengeç, Akrep ve Balık olarak belirlenir.

 • Ulaş Utku Bozdoğan: Türkiye’nin önde mevrut astrologlarından biridir. Kendisi astroloji eğitimi vererek, danışmanlık hizmetleri sunarak ve medya üretimlarında programlara tıkızlarak astrolojinin yaygınlaşmasına katkı katkısızlamaktadır.
 • Burç yorumları: Astrologlar, burçlara bakarak haftalık, mahiye ve almanak yorumlar yaparlar. Bu yorumlar kişinin zıtlaşabileceği sorunları, başarılacak konuları ve henüz birbunca konuyu kapsar.

Astrolojinin doğruluğu ya da yanılgılığı için farklı tartışmalar binalsa da, uzun yıllardır insanoğluın hayatlarında önemli bir yan tuttuğu bir gerçektir. Astroloji, insanoğluın hayatlarına taraf verme, kendilerini henüz yeğin aşinalık ve anlama uğrunda kullanılabilecek bir pusattır.

Astrolojide Baht Haritası Analizi Nasıl Gestaltlır?

Astrolojide Baht Haritası Analizi Nasıl Gestaltlır?

Astroloji, burçlar ve gezegenler için vukuf sahibi olan birbunca can astrolojik haritaların analiz edilmesi gerektiğine itikatır. Fakat, bu analizleri çıkarmak hafif bir iş bileğildir ve meraklı bir astrolog olmadan akdetmek olabilir bileğildir.

Bir kuzey haritası analizi, mevlit anında gezegenlerin ve burçların konumunun kaydedildiği bir haritanın çıharemlmasını yürekerir. Bu harita, mevlit anında gökyüzünde bulunan burçların ve gezegenlerin ilişkileri için vukuf verir.

 • Bir kuzey haritası analizi çıkarmak yürekin öncelikle mevlit tarihini, mevlit saati ve mevlit yeri bilgilerine iye olmalısınız.
 • Bu bilgilerle bir astrolog, kuzey haritanızı hazırlayacak ve analiz edecek.
 • çözümleme sırasında, gezegenlerin burçlarla olan ilişkileri ve evlerdeki konumları incelenecek.

Astrolojik bir haritaya iye çıkmak, geleceğinize üstüne ipuçları sunabilir. Fakat, unutmayın ki harita yalnızca bir hat gösterici olabilir ve bütün hayatınızın kaderini belirlemesi olabilir bileğildir. Bu nedenle, kuzey haritası analizleri binalırken her mevsim ciddi bir perspektif ile yaklaşılması önemlidir.

Burçlar Ve Elementler: Ateş, Türap, Ambiyans, Ab

Burçlar ve elementleri herkesin düşkünlük ettiği bir konudur. Husus astroloji olduğunda, burçların elementleri önemlidir. Ateş, tarla, gökyüzü ve kez burçların dört esas elementidir. Astroloji, burçlar ve elementler arasındaki ilişkileri açıkladığı kabil, kişilik özellikleri, tercihleri ve hedefleri bile ele kızılır.

Ateş Burçları

Ateş burçları Koç, Aslan ve Yay’dır. Ateş burçları savaşım, enerji ve hareketle ilgilidir. Bu eşhas, mesleklerini hızlı bir şekilde halletmekten şirinlanırlar ve oynak bir dirim tarzını yeğleme ederler. Hassaten liderlik özellikleri ile tanılamanırlar ve çatal yürekli ve methalimci kişilikleri vardır.

 • Burçlar: Koç, Aslan, Yay
 • Renk: Kırmızı
 • Uzuv: Ateş

Türap Burçları

Türap burçları Sevir, Başak ve Oğlak’tır. Türap burçları çakılı ve azimlidır. Kılgın ve gerçekçi yaklaşımlarıyla tanılamanırlar. Hassaten güvende ve istikrarlı hissetmeyi severler ve maddi varlıklara önem verirler.

 • Burçlar: Sevir, Başak, Oğlak
 • Renk: Kahverengi
 • Uzuv: Türap

Ambiyans Burçları

Ambiyans burçları İkizler, Terazi ve Kova’dır. Ambiyans burçları zekidir ve komünikasyon kurmayı severler. Yaratıcı ve uyumlu oldukları kadar çatal yürekli ve özgürdürler. Hassaten toplumda bir varyasyon yaratma arzusuna sahiptirler.

 • Burçlar: İkizler, Terazi, Kova
 • Renk: Gökçe
 • Uzuv: Ambiyans

Ab Burçları

Ab burçları Yengeç, Akrep, Balık’tır. Ab burçları birey ve hassastır. Empatik ve romantiktirler ve hassasiyetlerine kırat verirler. Hassaten yaratıcı ve imge gücü şiddetli bir kişiliğe sahiptirler.

 • Burçlar: Yengeç, Akrep, Balık
 • Renk: Yeşil
 • Uzuv: Ab

Burçlar ve elementleri, astroloji ve gezegenler ile yan yana, kişinin karakteri için birbunca şey söyler. Astrolog Ulaş Utku Bozdoğan’a bakarak, burçlar bir kişinin doğumunda iye olduğu enerjileri oyun paha ve günlük hayatta zıtlaşılan zorlukları ele almaya yardımcı olur.

Kaynak:
Ulaş Utku Bozdoğan

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir