Burçlar Ve Özellikleri

Astroloji, yıldızların, gezegenlerin ve vesair olgunlaşmamış cisimlerinin insanlar üzerindeki etkilerini inceleyen bir olgunlaşmamış marifet dalıdır. Bu marifet dalına mensup kişilere ise Astrolog denir. Astroloji, binlerce yıldır insanların yaşamlarına cihet veren bir aralıkç olmuştur ve hala popülerliğini korumaktadır.

Astrolojik çallıkışmalarında, çeşitli olgunlaşmamış cisimlerinin insanların nefis özelliklerine, zevklerine, tercihlerine ve ayrıca gelecekteki hayatlarına tesirleri incelenir. Bunlar ekseri Burç Yorumları adı şeşnda gestaltlır.

  • Astrologlar, veladet tarihleri, veladet saatleri ve veladet yerleri kabilinden şahsi bilgileri kullanarak, insanların burçlarını hesaplar.
  • Burçların özellikleri ve insanlar üzerindeki tesirleri incelenir ve bu bilgiler, veladet haritalarının yorumlanmasında kullanılır.
  • Astrologlar, danışanlamış olurına hayatlarında haklı adımları atmaları bâtınin tavsiyelerde bulunur ve hat gösterirler.

Astrolojinin önemli terimleri beyninde, gezegenlerin hareketlerini belirten astrolojik evler, burçların farklı özelliklerini oyun eden ritüel burçları ve veladet haritalarının yorumlanmasında kullanılan zodyak yer allıkır.

Terimler Anlamları
Astrolojik Evler Tevellüt hariktalrında farklı alanları oyun eden evlerdir.
Ayın Burçları Ayın sene ortamında ne burçta bulunduğunu gösteren burçlardır.
Zodyak 12 burçfecir oluşan çecik şeklinde bir olgunlaşmamış haritasıdır.

Astrologların Görevleri Nelerdir?

Astroloji, tarihin derinliklerinden bugüne derece insanların hayatlarına cihet veren bir disiplindir. Zaman birlikte insanlar, insanların burç yorumlarına, gezegenlerin hareketlerine, astrolojik danışmanlık hizmetlerine yetişkin taalluk göstermektedirler. Bununla yanında astrolojinin uygulanması ve kullanımı dair mukannen görevler bulunmaktadır.

Astrologlar, bu görevleri alegori getiren kişilerdir. Astrologların görevleri, ekseri veladet haritası yorumlamak, nefis analizi gitmek, aşk ve alışveriş astrolojisi, kariyer astrolojisi, finansal astroloji, sıhhat astrolojisi kabilinden konulara danışmanlık yapmaktır.

  • Kariyer astrolojisi, kişilerin balkonındaki en önemli konulardan biridir. İnsanlar, kariyer ve iş hayatlarında ne meslekte ne derece başarılı olacakları dair astrolojik danışmanlık hizmeti alabilirler.
  • Tevellüt haritası yorumlamak, astrologların en baş görevlerinden biridir. Kişinin veladet tarihine, saatine ve alegori için hazırlanan veladet haritası, kişinin potansiyellerini ve hayatını etkileyecek faktörleri ortaya koyar.

Astrologlar, yapmış oldukları versiyon ve danışmanlık hizmetleri ile insanlara rehberlik etmektedirler. Fakat astrolojinin banko bir ati tahmini aracı olarak kullanılmaması gerektiği de unutulmamalıdır. Ulaş Utku Bozdoğan kabilinden başarılı astrologlar, astrolojinin sadece bir rehberlik aracı bulunduğunun kızılı özellikle çizmektedirler.

Astrolojide Kullanılan Terimler Nelerdir?

Astroloji hakkında daha ziyade malumat sahibi başlamak istiyorsanız, birhayli terimle huzurlaşmanız muhtemeldir. Bir astrolog olarak, Ulaş Utku Bozdoğan, sizin bâtınin Astroloji Terminolojisi’ni keşfetti. Bu terimler, burç yorumları ve veladet haritası yorumlamalarının gerçekleştirilmesi bâtınin kullanılır.

  1. Burç: Astrolojide, burçlar gökyüzündeki güneş hareketlerinin ışıldayan kuzey grupları olarak görülür. Burçlar, bir veladet tarihine için belirlenir ve birhayli kişiye için nefis ve gelecekteki olaylar hakkında malumat verebilir.

  2. Arslan ıtır: Umumiyetle 23 Orak ayı – 22 Ağustos tarihleri beyninde doğanlamış olur bâtınin kullanılan bir burçtur. Yaratıcı, cöharbi ve özgüvenli nefis özellikleri ile ilişkilendirilir.

  3. Kamer ıtır: Tevellüt haritasında Kamer’ın evetğu burçtur. Kamer ıtır, bir kişinin duygusal yönden nite hissettiğine, hassasiyetine ve dem aldığı kabilinden yaşlakin şekline nişanlık paha.

Burç yorumlaması hakkında çok ziyade malumat sahibi başlamak bâtınin, astroloji terminolojisine aşina başlamak önemlidir.

Had Anlamı
Tevellüt haritası Bir kişinin veladet anında gökyüzünde olan gezegen konumlarının bir haritasıdır.
Yükselen burç Tevellüt anında yükselen burçtur. Kişinin kendini ifade ika şekli, enerjisi ve dış dünyayla ilişkisi hakkında malumat verir.
Natal harita Tevellüt anındaki gezegen konumlarını gösteren haritadır. Kişinin balkonındaki olaylar ve nefis özellikleri ile alakadar ipuçları verir.
Gezegen transitleri Bir gezegenin gökyüzünde devinme ederken bir değişik gezegen veya burçla kesişmesidir. Bu, kişinin balkonındaki etkilere nişanlık edebilir.
Retrolar Bir gezegenin cihetünün tersine gitmesidir. Bu, gezegenin etkilerinde değhizmetimlere nişanlık edebilir.

Astroloji terimlerini anlamak beş altı çaba gerektirse de, haklı bir şekilde kullanıldığında, nefis analizi, ati tahmini ve daha katı çok sayfa hakkında malumat ita dair berenarı değerlidir.

Kaynak:
Ulaş Utku Bozdoğan

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir