Aldatma Davalarının Sonucunda Maddi Tazminat Alınabilir Mi?

Boşanma, birmebzul çiftin yaşantıında huzurlaştığı fakat üstesinden gelmesi zorla bir vetiretir. Boşanma sürecinde birmebzul kanuni müddetç mevcuttur ve boşanma avukatı bu sürecin en önemli parçkakımıdır. www.esercelik.av.tr olarak boşanma sürecinin gündeş kanuni vetirelerini sizler midein derledik.
1. ödence:
Boşanma davalarında en münteşir olan taleplerden biri tazminattır. Taraflar arasında maddi ve içsel zararların tazmini dilek edilir. Maddi zararlar, özellikle boşanma sonrası kaybedilen gelir yahut emtia varlığına dayanırken, içsel zararlar ruh bilimsel rahatsızlıklar ve başka durumları kapsar. Boşanma avukatı, müvekkilinin tazminat talebini duruşma önünde savunabilir.
2. Nafaka:
Eşlerden biri diğerine nafaka ödeme ağırlıkümlülüğüne mevla mümkün. Nafaka, kazançlı gücü henüz az olan semtın korunması midein mutasavvertır. Boşanma avukatı, müvekkilinin nafaka talebini savunabilir yahut başka semtın nafaka ağırlıkümlülüğünü azaltmak midein müdafaa yapabilir.
3. Velayet:
Çocukların velayeti, boşanma davalarında en tartışemtiaı konulardan biridir. Taraflar çocukların velayeti midein koçaklamaabilir yahut partner velayet dair sözleşme katkısızlayabilir. Boşanma avukatı, müvekkilinin çocukların velayeti midein duruşma önünde savunuculuğunu yapabilir ve çocukların menfaatleri doğrultusunda en dobra kararı koymak midein mücadele edebilir.
Boşanma süreci, sadece kanuni vetirelerden ibaret olmayabilir. Taraflar, almaşık uyuşmazlık çözüm yöntemlerini de kullanabilirler. Arabuluculuk kadar yöntemler, duruşma kafavurusundan önce etrafın anlaşması midein bir vesile sunar. Bununla omuz omuza, boşanma sürecinde doğruca boşanma avukatını seçmek yaşamsal ögönen taşır. Boşanma avukatı seçer, deneyim, eksperlik, referanslar ve fiyatlar kadar faktörleri çekmece önünde bulundurmak gerekir.
Boşanma süreci, her dakika yeğin bir müddetç olacaktır. Fakat boşanma avukatı ile doğruca adımlar atarak, kanuni vetireleri kolayca yönetebilirsiniz. şimdiki kanuni vetirelere hakim bir boşanma avukatı, sizin en dobra savunucunuz mümkün.
Çocuklar Ve Velayet: En Çok Tartışılan Mevzular
Boşanma davalarının en duyarlı ve en tartışemtiaı konularından biri çocukların velayeti konusudur. Bu mevzuda kompetan bir boşanma avukatı seçmek, çiftlerin çocuklarına verilecek kararların doğruca ve adil bir şekilde hileınmasını katkısızlamaktadır.
Boşanma davalarında çiftlerin çocuklarına karşı sorumlulukları bulunmaktadır. Velayet kararları, çocukların hayatını en az etkileyecek şekilde ve en doğruca şekilde hileınmalıdır. Bu nedenle, velayet davalarında soyıt yönetimi önemlidir. Bütün delillerin doğruca bir şekilde sunulması, sonucun doğruca bir şekilde verilmesini katkısızlar.
• Ebeveynlerin evi
• Çocukların gereksinimlerı
• Cinsiyet farklılıkları
• Evetş ayrımı
• Çocukların bakım kapasitesi
Çocukların velayeti dair boşanma sürecinde almaşık uyuşmazlık çözüm şekilleri de denenebilir. Medyasyon, arabuluculuk kadar yöntemler ailelerin anlaşmazlıklarını çözmelerinde yardımcı mümkün. Böylelikle, çocuklar arasında oluşabilecek problemler da en aza indirilir.
Boşanma davalarında velayet dair özen edilmesi gerekenler:
Çocukların ihtiyaçlarını çekmece önünde bulundurmak
Çocukların evetşlarına, bakım kapasitelerine nazaran velayet kararı koymak
Delillerin doğruca ve tamamlamak bir şekilde sunulması
Seçenek uyuşmazlık çözüm yöntemlerini denemek
Bu nedenlerle, boşanma davalarında çocukların velayeti konusu enikonu önemlidir ve doğruca kararlar verilmesine özen gösterilmelidir. Mahir bir boşanma avukatı seçilerek, çiftlerin doğruca kadem atması katkısızlanabilir.

Kaynaklar:
çekişmeli boşanma
kiracı tahliye
boşanma avukatı
aldatma
avukat

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir